Штайнмайер заступився за Росію

© РІА Новини, Михайло Марків | Перейти в фотобанкПрезидент ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що Захід не повинен голослівно називати Росію та її народ ворогами

В інтерв’ю німецьким ЗМІ глава держави визнав, що історія з отруєнням колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки в Солсбері викликає у Берліна занепокоєння, але це не привід для відмови від діалогу з Москвою.

«Ми не повинні Росію в цілому, країну та її народ, оголошувати ворогами. Нас повинно турбувати стрімко зростаюче відчуження між Росією і Заходом, наслідки чого виходять за рамки цього інциденту. Протидіяти цьому небезпечному відчуження — ось виклик і завдання відповідальних політиків», — сказав президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер.

Більш того, він попередив про ризик ще більшого загострення російсько-американських відносин на тлі військових ударів по Сирії, скоєних Вашингтоном, Лондоном і Парижем. Політик підкреслив, що зараз вперше за сім років громадянської війни в арабській республіці виникла серйозна загроза прямої конфронтації між системами озброєнь РФ і США.Західні ЗМІ: Росія виграла без єдиного пострілу — РИА Новости© РІА Новини, Михайло Алаеддин | Перейти в фотобанк

«Врешті-решт, нічого не вийде без сусідів по регіону, але нічого не почнеться без США і Росії. Великі держави несуть велику відповідальність. Тут потрібно зробити перший крок, Путін і Трамп зобов’язані світу. Якщо Вашингтон і Москва в питанні Сирії не знайдуть шляхи один до одного, шанси на покращення ситуації в Сирії дорівнюють нулю», — заявив Штайнмайер.

Дії Вашингтона викликали суперечливу реакцію його західних партнерів. Так, глава Федерального департаменту оборони, спорту і захисту населення Швейцарії Гі Пармелен сказав, що варто було дочекатися висновку фахівців Організації по забороні хімічної зброї, які прибули напередодні в Дамаск, а не наносити раптові удари по Сирії. У свою чергу, глава Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс нагадав, ніж закінчила війна в Іраку, також ініційована під надуманим приводом.

Добавить комментарий