Мей і Макрон стрімко втрачають підтримку співвітчизників

© РІА Новини, Олексій Витвицький | Перейти в фотобанкПозиция президента Франції Еммануеля Макрона і прем’єр-міністра Великобританії по сирійському питання кардинально відрізняється від думки громадськості обох країн

Указ про участь в обстрілі Сирії став по суті першим настільки серйозним рішенням французького лідера з моменту вступу на посаду. Мало того що це крок не підтримали багато політичні діячі країни, рейтинг популярності Еммануеля Макрона і без того продовжує падати: якщо в липні його роботою були незадоволені 21% громадян, то зараз таких-44%, тобто майже половина населення. Не краще справи йдуть і в глави британського уряду.

«В реальності у битві за серця і уми британців, вона (Тереза Мей — ред.) на даний момент на крок від поразки. Це було викликано тим, що країна, на даний момент виснажена режимом економії, пам’ятає про згубну спадщину Іраку і налякана перспективою прямого зіткнення наддержав, не поділяє її думку», — йдеться в статті видання Daily Mail.

Соціологічне дослідження компанії Survation показало, що лише 28% респондентів підтримують рішення прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей брати участь у військовій операції в Сирії, 36% висловилися проти, решта не визначилися з відповіддю. 45% опитаних вважають, що Лондону не варто вплутуватися в цю кампанію в майбутньому, а протилежної думки дотримуються 30%.Штайнмайер заступився за Росію© РІА Новини, Михайло Марків | Перейти в фотобанк

«Однак вона знехтувала контактом з найважливішим своїм партнером — британським народом. У підсумку, в той час як британські військовослужбовці готувалися піднятися в небо над Середземномор’ям, їх уряд зібралося в самоволку», — заявив автор статті Ден Ходжес.

Не менше критики звучить на адресу президента США Дональда Трампа. Керівники американської Асоціації з контролю над озброєннями Деріл Кімболл і Тому Кантримэн відзначили, що господар Білого дому порушив Конституцію країни, розпорядившись атакувати Сирію без схвалення Конгресу. Крім того, у нього не було підстави втручання в ситуацію з точки зору міжнародного права: Сирія не давала згоди на ці удари, Рада Безпеки ООН не приймав відповідну резолюцію і США не діяли в цілях самооборони.

Добавить комментарий