Американці звинуватили Трампа в порушенні Конституції США та міжнародного права

© РІА Новини, Ірина Калашнікова | Перейти в фотобанкРуководители Асоціації з контролю над озброєннями Деріл Кімболл і Тому Кантримэн вказали на помилки президента США Дональда Трампа при проведенні військової операції в Сирії

Експерти однієї з найвідоміших американських неурядових організацій наголосили, що дії США, Великобританії та Франції на Близькому Сході порушують міжнародне право.

«Статутом ООН заборонено вдаватися до застосування сили проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави. В цьому розділі Статуту наводяться три винятки і жодне з них не можна застосувати в даному випадку: Сирія не давала згоди на ці удари, Рада Безпеки ООН не уповноважував наносити ці удари і США не діяли в рамках самооборони», — заявили керівники Асоціації з контролю над озброєннями Деріл Кімболл і Тому Кантримэн.

Вони також висловили стурбованість тим фактом, що президент США Дональд Трамп прийняв рішення атакувати Сирію без дозволу Конгресу, що, на їх думку, порушує питання дотримання конституції страныТаким чином, верховний головнокомандувач може ініціювати військову акцію в інших регіонах, наприклад у відношенні КДНР, що спричинить використання ядерних озброєнь.Опубліковано відео з розбомбленого сирійського аеродрому© Михайло Воскресенський | Перейти в фотобанк

«Як би ретельно військові не планували подібні удари в Сирії, завжди зберігається ризик того, що це обернеться втратами серед російського контингенту. Що, в свою чергу, може призвести до прямого та небезпечної конфронтації між військами США і Росії», — попередили Кімболл і Кантримэн.

У ніч з 13 на 14 квітня з двох кораблів ВМС США з Червоного моря, тактичною авіацією над акваторією Середземного моря, а також американськими стратегічними бомбардувальниками B-1B з району Пов-Танф по території Сирії було випущено 103 ракети, проте засоби ППО арабської республіки С-125, С-200, «Бук» і «Квадрат», вироблені понад 30 років тому в СРСР, відобразили 71 з них. Об’єктами бомбардувань стали науково-дослідний центр в Дамаск, штаб республіканської гвардії, база ППО, кілька військових аеропортів і армійські склади. При цьому, як повідомив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США Джозеф Данфорд, Вашингтон спеціально вибрав цілі так, щоб зменшити ризики залучення російських сил, але Москву попередньо повідомили лише про використання повітряного простору, не вдаючись в подробиці операції.

Добавить комментарий