Вход » Войти через Facebook Войти через Twitter Войти через OpenID
Новый пользователь? Регистрация! Помощь

WikiNews: Японці створили найпотужніший у світі комп’ютер

Перейти к публикации


----- Японці створили найпотужніший у світі комп’ютер

23 Июнь 2011 - 08:48 | Технологии Просмотров: 2658

Японці створили найпотужніший у світі комп’ютер

Відтепер японці рахуватимуть зі швидкістю світла. У країні вранішнього сонця створили найпотужніший у світі комп’ютер. Обчислювальна машина може здійснювати понад вісім мільярдів операцій усього за одну секунду.

Пристрій, який уже отримав кодове ім’я "Ключовий", здатний виконувати понад вісім мільярдів операцій за секунду. А його працездатність у кілька десятків разів перевищує можливості звичайного ПК.

"У разі потреби цей комп’ютер може продемонструвати потужність, яка дорівнює одразу п’ятистам звичайним обчислювальним машинам. Однак це його критичний показник. У цілому, в нормальному режимі він працює, як приблизно вісімдесят звичайних ПК", - передає телеканал UBR слова вченого Кіміхіко Херао.

Проект коштував інвесторам дев’ятсот сімдесят п’ять мільйонів євро. Цей надзвичайно потужний комп’ютер планують використовувати для аналізу кліматичних змін на Земній кулі. Його попереднику це давалося вельми проблематично.

"Другий найпотужніший комп’ютер не може чітко відображати потрібні нам дані, аби робити точні обчислювання. За секунду він здійснює меншу кількість операцій. Тож, ми створили нову машину з більшими можливостями", - каже вчений Кіміхіко Херао.

Наразі мега-комп’ютер іще не готовий до повної експлуатації. Активно використовувати його японські вчені почнуть наприкінці 2012-го року.


Источник: Украинский Бизнес Ресурс
blog comments powered by Disqus