Вход » Войти через Facebook Войти через Twitter Войти через OpenID
Новый пользователь? Регистрация! Помощь

WikiNews: Медичне обладнання вбиває людей

Перейти к публикации


----- Медичне обладнання вбиває людей

22 Июль 2011 - 17:00 | Экономика Просмотров: 1831

Медичне обладнання вбиває людей

Медичне обладнання вбиває людей. За неофіційними даними В Україні до 70 відсотків лікарняних приладів не проходять планову перевірку. Через це апарати викривляють результати досліджень, б’ють струмом і навіть забирають життя. Проте винні в цьому не тільки лікарі.

Через мізерне фінансування медична апаратури у лікарнях майже не оновлюється. Кожен десятий медичний прибор для дітей у вітчизняних лікарнях працює неточно. Головно, через те, що обов'язковій сертифікації в Україні підлягають не всі прилади. А більше половини під час використання не перевіряють.

Полікарпов Олексій, провідний інженер: "Найбільш часто зустрічається невідповідність вимогам точності робочих характеристик обладнання. Тобто якщо це для діагностики, то немає точності діагностування, якщо це терапія, то це невідповідність по точності віддаваємої енергії.

Цільових коштів на профілактику медичних приладів Мінохоронздоров’я не виділяє, а лікарні зайвих грошей не мають. В результаті, апарати можуть викривляти аналізи і навіть вбивати, кажуть фахівці. А лікарі про несправність можуть і не знати.

Леонід Дейнеко, провідний інженер з випробувань медичної техніки: "Найгірший варіант - якщо напруга небезпечна для життя 220 вольт, через те що прилад не буде відповідати нашим стандартам просто потрапить на пацієнта, або на обслуговуючий персонал".

Апарат для ультразвукового дослідження коштує в межах 100 тисяч доларів, а його щорічна профілактика - до тисячі гривень. Та це рятуватиме безцінне життя. Інкубатори для новонароджених повинні перевіряти щокварталу, а фільтри повітря в них змінювати раз на тиждень, дефібрилятори і реанімаційні столики здавати на профілактику раз на рік. Натомість, навіть у Києві є агрегати зі стажем у 30-40 років, які працюють на чесному слові, кажуть фахівці.


Источник: Украинский Бизнес Ресурс
blog comments powered by Disqus